13 відгуків
Хочу получить Бесплатную Доставку!Детальней

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (98) 441-42-38
+380 (50) 404-08-67

ПЕРЕВАГИ ВИРОЩУВАННЯ НУТУ В УКРАЇНІ

ПЕРЕВАГИ ВИРОЩУВАННЯ НУТУ В УКРАЇНІ

Нут найбільш посухостійка культура серед бобових. Завдяки міцної кореневої системи і раціонального використання води, нут найбільш пристосований для вирощування в умовах недостатнього зволоження. Це єдина бобова культура, яка дає стабільно високі врожаї в посушливих і жарких умовах. Разом з тим, він добре реагує на зрошення. Наприклад, кримська компанія «Драгми» шукала культуру, яка могла б витримувати різкі перепади температур на півострові і при цьому урізноманітнила б перенасичений сівозміни зерновими. У результаті її власник, Михайло Драганчук, зупинився на нуте — зернобобових культурі родом із Близького Сходу. Це друга «модна» в останні роки нішева культура. Його успішно почали вирощувати на півдні України і в Криму з 2008 року. В свою чергу зміна кліматичних умов в Україні свідчить про перспективи вирощування нуту в центральних і навіть північних регіонах.

За період проведення багаторічних досліджень з вирощування зернобобових культур в Україні в різних грунтово-кліматичних умовах видатні вітчизняні вчені прийшли до висновку, що горох, соя і нут повинні не конкурувати, а доповнювати один одного. Культури різняться періодом вегетації, фізіологічними потребами у воді, стійкістю до хвороб і шкідників, тому в різні роки одна з цих культур за рівнем врожайності може значно перевершувати інші. Впровадження нуту в сівозміна дозволяє збагатити грунт азотом, а також отримати хороший попередник для всіх зернових культур. Нут вимагає внесення невеликої кількості азотних добрив лише на початку вегетації, оскільки на його коренях утворюються бульбочки з азотфіксуючими бактеріями, які засвоюють азот з повітря, забезпечуючи потребу в ньому в період подальшого розвитку. До того ж після збирання цієї культури на кожному гектарі залишається 80-120 кг вільного азоту.

Крім жаро - та посухостійкості, нут відзначається ще й морозостійкістю. Сходи витримують заморозки до 6 ... 8 ° С, що дозволяє висівати культуру в ранні терміни, забезпечуючи максимально продуктивне використання весняної ґрунтової вологи для отримання швидких дружних сходів. Нут практично не має спільних з зерновими культурами хвороб і шкідників, якими зазвичай насичені зернові сівозміни. Він дозріває пізніше, ніж основні зернові культури, тому строки збирання не збігаються, що дозволяє ефективніше використовувати техніку. Дружне дозрівання насіння нуту на рослині дозволяє збирання прямим комбайнуванням. При перестої на коренях культура не вилягає і не обсипається, тому затримання з прибиранням не є критичним чинником.

Особливо привабливим є те, що, крім агротехнічної користі, нут має ще й високу економічну перевагу. В залежності від сорту, умов вирощування та відповідної агротехніки, врожайність нуту може досягати від 20 до 40 ц / га. Для підготовки грунту і подальшого вирощування, а також збору нуту не вимагається застосування спеціальної техніки - цілком придатна і та, що для зернових.

Крім посухостійкості, на популярність цієї культури впливає постійно зростаючий попит на зовнішніх ринках. В Україні нут практично невідомий, але в Азії, Північній Африці і на Близькому Сході — це один з основних продуктів харчування. За даними Американської ради з гороху та сочевиці, виробництво нуту в світі щорічно збільшується приблизно на 200 тис. тонн.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner